28 listopada grupa artystyczna „Mała Scena" we współpracy z naszą biblioteką przygotowały Wieczornicę Listopadową , dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż literacko – muzyczny rozpoczął się strofami wiersza L. Staffa pt. „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!”, po których wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Rotę” według słów M. Konopnickiej. Bardzo licznie zgromadzona tego wieczoru publiczność mogła usłyszeć wiersze znanych polskich poetów m. in. E. Słońskiego (,,Ta, co nie zginęła…”, „Dzieci”), M. Czerkawskiej („I ty i ja”), E. Szymańskiego („Niepodległość”), J. Pocka („Musimy”), przeplatane pieśniami żołnierskimi . Pierwszą część programu „Mała Scena” zakończyła piosenką „Polskie kwiaty”. Następnie uczestnicy wieczornicy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich, legionowych i patriotycznych. Z akompaniamentem pana Tadeusza Kuśnierza zabrzmiały pieśni: „Hej, hej ułani”, „Deszcz, jesienny deszcz”,” Przybyli ułani pod okienko”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „Serce w plecaku”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Na strażnicy”, „Ruszał partyzant do boju”. Na koniec wystąpił Wojtek Piskozub, który poruszył wszystkich obecnych swoją solową interpretacją utworu „Niebieskooka”.

Wieczornica 2017 3Wieczornica 2017 2Wieczornica 2017 1