W filii bibliotecznej w Czatkowicach odbył się konkurs czytelniczy pn „Pamiętnik moich książek”. W konkursie udział wzięli uczniowie kl. I szkoły podstawowej. Zadaniem dzieci było przygotowanie strony tytułowej oraz ilustracji do przeczytanych książek. Powstały pokaźne pamiętniki ulubionych bajek w różnych technikach plastycznych.

Jury dokonało oceny prac, przyznając następujące miejsca:
I miejsce - Filip Mikołajczak
II miejsce - Anastazja Kaczmarek
III miejsce - Weronika Wlazła
IV miejsce - Wiktor Cebula
V miejsce - Wojciech Gałka
VI miejsce - Bartosz Wojtyra
VII miejsce  -Szymon Łakatosz
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci miejsc od I do V nagrody książkowe.

Po wręczeniu nagród wspólnie z dziećmi „wybraliśmy” się w muzyczną podróż do krainy bajek. Wysłuchaliśmy piosenki pt. „Dziewczynka z Andersena” ze słowami Wandy Chotomskiej, w wykonaniu zespołu dziecięcego „Łejery”. Piosenka była jednocześnie zaproszeniem do przeczytania baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” i wykonania pierwszej karty tytułowej, nowej edycji konkursu „Pamiętnik moich książek”, który został ogłoszony wspólnie z panią Jolantą Szyc wychowawczynią klasy.

Pamiętnik moicj1Pamiętnik moicj2Pamiętnik moicj3