Przez cały grudzień, naszą dziecięcą bibliotekę odwiedzały przedszkolaki, by spędzić ten przedświąteczny czas wśród kolorowych bajek, by posłuchać świątecznych piosenek oraz obejrzeć krótkie filmiki o zimie i świętach. Maluchy chętnie brały udział w quizie mikołajkowym i bożonarodzeniowym. Kto jak kto, ale dzieci dobrze znają Świętego Mikołaja, wiedzą gdzie mieszka, kiedy odwiedza przedszkola i dlaczego ma siwą brodę! Temat Bożego Narodzenia też dobrze jest znany młodym czytelnikom. Dzieci wiedziały, że śpiewamy kolędy, wiedziały również (może nie wszystkie), że zasiadamy do wigilijnej kolacji, ale za to wszystkie były zgodne, że pod choinką będą oczywiście.....prezenty. Maluchy bardzo chętnie uczestniczyły w pracach technicznych, przez cały miesiąc robiliśmy z papieru i różnych ozdób, Mikołaje oraz bałwanki, bo przecież na dworze zima, chociaż śniegu jest bardzo mało.

Na zajęcia grudniowe przyszły do nas maluchy z Przedszkola Samorządowego, Parafialnego, ze świata Malucha oraz z przedszkola przy Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym. W spotkaniach uczestniczyło 84 dzieci, a 120 obejrzało spektakl teatralny, w wykonaniu teatru Krak-Art z Krakowa, który był prezentem mikołajkowym dla naszych najmłodszych czytelników. Święta tuż, tuż.....więc wszystkim młodym czytelnikom życzymy radości i dużo ciekawych książek pod choinką.

Grudzien w ODZ1Grudzien w ODZ2Grudzien w ODZ3