W ramach „Tygodnia bibliotek”, 11 maja Biblioteka Publiczna w Miliczu zaprosiła uczniów milickiej dwójki na spotkanie z pisarzem literatury dziecięcej, współautorem znanych książek o „grzecznym psie” panem Wojciechem Cesarz. Na spotkaniu z panem Wojciechem dzieci zapoznały się z tajnikami psiej psychologii. W trakcie edukacyjnego dialogu rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt, oraz o tym jak pies postrzega świat i co może sobie o nas myśleć. Dzieci poznały sekrety psiej natury, dowiedziały się jak nasi czworonożni przyjaciele postrzegają otaczający je świat, oraz jak należy odczytywać ich zachowania. Dialog wzbogacono prezentacją multimedialną pn. „Zwierzę nie jest rzeczą”, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych młodych czytelników. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zakupić książki naszego gościa i otrzymać autograf. Drugie spotkanie z Panem W. Cesarzem odbyło się dla czytelników filii bibliotecznej w Dunkowej.

Wojciech Cesarz -artysta grafik, dyrektor artystyczny w agencji reklamowej, jak również dyrektor artystyczny wielu tygodników i miesięczników. Zwolennik ekologii. Wspólnie z Katarzyną Terechowicz pisze książki dla dzieci i dorosłych. Ich książka "Pamiętnik grzecznego psa" zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

WCmilicz1WCMilicz2WCMilicz3