14 maja, w poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie milickiej dwójki mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Pałaszem, w ramach Tygodnia Bibliotek, który przypominamy, trwa od 8 do 15 maja. Czwartoklasiści, którzy przybyli na spotkanie z naszym gościem stwierdzili, że godzina minęła za szybko, bo było to spotkanie z dużym poczuciem humoru, ale i również dużą dawką ważnych informacji na temat pisania książek. Mieliśmy okazję usłyszeć skąd pisarze biorą pomysły do książek, jaka jest różnica pomiędzy książkami, do których czerpie się pomysły z wyobraźni, a historiami wziętymi z życia. Pan Marcin jest autorem przeszło 40-stu książek, jak i również przeszło 40-stu słuchowisk. Osobowość twórczo bardzo bogata, wprawdzie nie pisze wierszy, ale wyjątkowo, napisał 9 krótkich wierszyków, które znajdują się na etykietach napojów dla dzieci Roko Fun. Nasz gość na koniec spotkania zachęcał do czytania dobrej literatury i do prób pisania ciekawych opowiadań. Pisarzem się nie rodzimy, wręcz odwrotnie, czasem pisarzem zostajemy całkiem nieoczekiwanie, dowiadując się o tym, że mamy talent całkiem przypadkowo. Tak było w życiu pana Marcina, napisał książeczkę dla swojego chrześniaka i się zaczęło.....
Drugie spotkanie autorski odbyło się w naszej filii w Sułowie.

Marcin Pałasz – pisarz literatury dziecięcej i młodzieżowej, jak również autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z Krainy Potworów". Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Niegdyś związany ze światem reklamy, obecnie zajmuje się tylko pisarstwem.

Spokania z Panem Marcinem Pałaszem zostały sfinansowane ze środków Instytutu Książki, w ramach działajacych w Miliczu i Sułowie Dyskusyjnych Klubów Książki.

MPMilicz2MP3MPMilicz1