Jak co roku w Tygodniu Bibliotek filia biblioteczna w Gądkowicach przygotowała dla swoich młodych czytelników kilka atrakcji. Na początek była to wizyta u gądkowickich przedszkolaków. Maluchy wysłuchały ciekawej historii o przygodach lubianej przez wszystkich księżniczki Zosi, po czym wszystkie sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach opowieści dla najmłodszych, gdzie wypadły celująco odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania. Następnie przyszła pora na trochę ciężkiej pracy czyli kolorowanki z ulubionymi postaciami z bajek. Kolejnego dnia najmłodsi odwiedzili bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca w takim miejscu.
W czwartek odbyły się również warsztaty pt. " W krainie wyobraźni", gdzie uczestnicy ze starych książek wykonywali różne obrazy. I tak powstały serca, krajobrazy morskie, a nawet przestrzenne ośmiornice czy koty.
W piątek wieczorem biblioteka zaprosiła swoich czytelników na "Noc gier planszowych". Było dużo zabawy i śmiechu podczas gry w popularnego Chińczyka, UNO, 5 Sekund czy wiele innych.
Przez cały tydzień każdy mógł również sprawdzić swoją wiedzę w Quizie wiedzy o literaturze, gdzie z ciekawości zaglądali nawet dorośli czytelnicy.

TB2TB3TBG1