5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie tego dnia świętujemy z Kubusiem Puchatkiem, Myszką Miki, Królewną Śnieżką i oczywiście zBajkowe święto Bolkiem i Lolkiem. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Święto bajkowych bohaterów to dobry moment, aby przypomnieć sobie chociażby część z nich. Maluchy z Przedszkola Samorządowego, które tego dnia do nas przyszły wysłuchały bajki o Wilku i Zającu, następnie rozwiązywały zagadki, odgadując tytuły bajek, a przy rytmach muzyki każdy przedszkolak naśladował ulubione postacie bajkowe ze swojego dzieciństwa. Mieliśmy okazję zobaczyć jak Calineczka tańczy z księciem, jak Kopciuszek sprząta swoje mieszkanie oraz jak Czerwony Kapturek zrywa kwiatki do koszyczka. W drugiej części spotkania korzystając z okazji, że w Oddziale Dziecięcym ogłoszony jest quiz „100 ZAGADEK LITERACKICH NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI” każdy maluch wylosował zagadkę, udzielił prawidłowej odpowiedzi i otrzymał upominek. Zadanie zostało wykonane na 100% i każdy maluch otrzymał patriotyczną kolorowankę.