„Kim będę, gdy dorosnę?”...na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi, wraz z sześciolatkami z Przedszkola Samorządowego. Naszym gościem był zastępca Nadleśniczego, panLeśnikTomasz Kowalski. W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały dwóch opowiadań, pierwsze o pracy leśnika, a drugie o ozdobach choinkowych, ale troszeczkę innych, niżby się nam mogło wydawać. Ozdoby te przeznaczone były dla mieszkańców lasu. W drugiej części spotkania pan Tomek opowiadał dzieciom o pracy leśnika, o mieszkańcach lasu oraz tłumaczył maluchom, że wycinamy zdrowe drzewa, żebyśmy mieli papier na książki, żebyśmy mieli na czym siedzieć, i na czym układać nasze bajki. Dzieci bardzo chętnie wymieniały rodzaje drzew, wiedziały również, że drzewa chorują i trzeba o nie dbać. Pan Tomek podzielił się z nami małą ciekawostką, mianowicie dowiedzieliśmy się, że w lasach kolo Skoroszowa zamieszkały wilki. Było takie...wow!!!
Na zakończenie, dzieci otrzymały od naszego gościa zakładki do książek.