Dnia 6 lutego, w filii bibliotecznej w Potaszni odbyło się spotkanie z Włodzimierzem Ranoszkiem, autorem książki pt:"Baśniowy Wrocław ". Książka ta, toRANASZEK potaasznia połączenie nietypowego przewodnika turystycznego ze zbiorem opowiadań, przeznaczonych nie tylko dla dzieci. Opowiadania oparte są na legendach i historii Wrocławia oraz Masywu Ślęży. Wszystkie opowiadania łączy ze sobą wątek wrocławskich krasnoludków, które jak się okazuje, miały bardzo znaczący wpływ na dzieje miasta a nawet świata. Spotkanie odbyło się w bardzo atrakcyjnej formie. Autor, w historycznym stroju średniowiecznego wajdeloty wykonał kilka autorskich ballad przy użyciu liry korbowej. Zaprosił do śpiewu dzieci, które wtórowały mu jako chór wojów i dworek. Dodatkowo był wykład i prezentacja multimedialna dotycząca legend Wrocławia, okolic Sobótki i Dolnego Śląska. Była to doskonała lekcja historii i kultury regionalnej. Po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją od autora. W drugiej części spotkania uczestnicy wykonali kartonowe kapelusze kowbojskie. Wszak wszystko się działo w Potaszni, wsi końskiej.