W czwartek, 7 lutego w filii bibliotecznej w Czatkowicach miało miejsce trzecie już spotkanie z cyklu „Jedna Pani drugiej Pani...”.Na początku uczestniczkiJedna pani luty odśpiewały Sto Lat, ponieważ tak się złożyło, że jedna z Pań obchodziła swoje okrągłe urodziny. Następnie jedna z Czytelniczek podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat książki, którą przeczytała w ostatnim czasie. Książka Jennifer Ryan pt. „Chórzystki” opowiada o przeżyciach kobiet tuż po wybuchu II wojny światowej w Anglii. Nasza recenzentka zachęciła uczestniczki spotkania do sięgnięcia po tę książkę, mówiąc o tym, że każda z bohaterek jest inna, inaczej przeżywa ten trudny czas, ale pomimo wszystko łączy je siła, którą czerpią ze wspólnego śpiewania. Podczas naszych spotkań wymieniamy się swoimi spostrzeżeniami, refleksjami na temat przeczytanych książek, ale nie rozmawiamy tylko o książkach… W czwartkowy wieczór poruszyłyśmy również temat związany z logopedią, a mianowicie na co zwrócić uwagę przy pierwszych słowach, zdaniach dzieci oraz jakie zachowania mogą zaniepokoić rodzica i kiedy powinniśmy udać się do logopedy. Odpowiedzi na nurtujące pytania udzieliła jedna z Pań, która pracuje w tym zawodzie. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny babski wieczór, który odbędzie się 14 marca, o godzinie 16:30.