W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza HansaM. zóltzszek Milicz Christiana Andersena), Biblioteka Publiczna w Miliczu zaprosiła młodych czytelników na spotkanie autorskie z wrocławską pisarką panią Małgorzatą Żółtaszek pt. „Książko, książko otwórz się”. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu. Na początku pani Małgorzata sprawdzała wiedzę maluchów dopytując o to, co potrzebne jest pisarzowi, aby powstała książka. Przedszkolaki na wszystkie pytania chętnie odpowiadały. Wspólnie doszły do stwierdzenia, że najważniejsza jest wyobraźnia. W drugiej części nasz gość zapoznał dzieci z drogą książki od jej powstania do wydania. Dzieci miały również okazję wcielić się w aktorów odgrywając role osób zaangażowanych w proces tworzenia książki. W kolejnej części spotkania maluchy brały udział w przedstawieniu, które było oparte na motywach opowiadania „Jak Anitce uciekły zabawki, bo nie chciała ich sprzątać”. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie zatańczyły przy wesołej piosence. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci zakupiły książki pisarki z autografami, były wpisy do ksiąg pamiątkowych i pamiętników. Pani Małgorzata Żółtaszek otrzymała wiele laurek w dowód uznania. Tak spędzony dzień miał na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa przez najmłodszych.