W środę, 10 maja w filii bibliotecznej w Dunkowej, odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, pisarką literatury dziecięcej. W spotkaniu udziałPiotrowska wzięły pięcio- i sześciolatki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Pani Eliza rozpoczęła spotkanie od przedstawienia swojej osoby, mówiła, że mieszka w Brazylii, ale jej korzenie wywodzą się z Chełmży, skąd pochodzi jej tata. Opowiedziała o swojej twórczości, skąd czerpie pomysły na nowe przygody i skąd wzięła się „książkowa” ciocia Jadzia. W drugiej części warsztatów młodzi czytelnicy tworzyli kalendarze, z różnorakich, kolorowych materiałów, które później zabrali do domów. Ogólnym tematem zajęć było nawiązanie do przepięknej opowieści pt. „Bajka o drzewie”. Książka ta znalazła się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”.
Eliza Piotrowska – polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumacz języka włoskiego i krytyk sztuki. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.