• Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size

Biblioteka Publiczna w Miliczu

56-300 Milicz, ul. Piłsudskiego 14
tel./fax. 71 38 40 096 e-mail: bibliotekamilicz@wp.pl

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH
zaprasza w godzinach:
 
Poniedziałek 10.00 - 18.00
Wtorek 10.00 - 18.00
Środa 10.00 - 15.00
Czwartek 10.00 - 18.00
Piątek 10.00 - 20.00
Sobota 9.00 - 14.00

Z okazji Tygodnia Bibliotek, w czwartek, 11 maja z czytelnikami Oddziału Dziecięcego spotkała się Justyna Bednarek, autorka „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Za książkę o „skarpetkach” otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nominację IBBY. Pani Justyna ma w swym dorobku pisarskim jeszcze inne książki, jest też autorką bajek muzycznych, pracuje również jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych.
Spotkanie miało charakter warsztatowy. W pierwszej części pisarka rozmawiała z młodymi czytelnikami o swojej twórczości i również o tym, że każdy z nas ma jakieś marzenia, i powinien je spełniać. W drugiej części dzieci wykonywały pacynki, oczywiście ze skarpetek. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące dzieci do wspólnej zabawy.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie SP nr 2 w Miliczu.

Pani Justyna tego dnia spotkała się również z naszymi najmłodszymi czytelnikami z filii bibliotecznej w Czatkowicach. Skarpetkowe warsztaty odbyły się wczesnym rankiem w SP w Czatkowicach.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie kl. 2-4. Dzieci dowiedziały się od pisarki jakie osoby uczestniczą w tworzeniu książki począwszy od autora, a skończywszy na czytelniku. Wysłuchały kilku niesamowitych przygód skarpetek. Wykonały również pacynki, którym nadały imiona. Na zakończenie do stworzonych przez siebie barwnych skarpetkowych postaci wymyślały niesamowite historie.

JB1JB2JB3