Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, nasi najmłodsi czytelnicy Oddziału Dziecięcego mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Wyobraźnia czekaWCZ ukryta w bibliotekach”, w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. We wtorkowe przedpołudnie na widowni zasiedli „zerówkowicze” z Przedszkola Samorządowego, Parafialnego, ze Świata Malucha oraz z Przedszkola przy Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Miliczu.
Kto „odwiedził” milickie dzieci w spektaklu teatralnym?
Pszczółka Maja, Kangurek, Szewczyk Skuba – czyli bajkowi bohaterowie, dobrze znani najmłodszym czytelnikom.
W zaczarowanych księgach mieszkają postacie pozytywne i negatywne. Z dobrymi można się zaprzyjaźnić a te złe? I tutaj właśnie wyobraźnia dziecka pisze różne scenariusze!
Każdy z nas zaczyna swoją przygodę z książką już w najmłodszych latach, a ulubione opowieści zostają w pamięci na zawsze. Świat bajek sprawia, że bohaterowie, o których czytamy, stają się nam bliscy. Biblioteka to dom dla wielu ciekawych opowieści, aby jednak docenić taką skarbnicę wiedzy musimy ją odwiedzać, odkrywać jej tajemnice i wypożyczać książki.