Tegoroczny, Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod hasłem „Czytanie zbliża” w naszej bibliotece odbył się od 5 do 9 czerwca. Ten „magiczny” tydzień zakończyła wizyta pana Burmistrza Piotra Lecha i czytanie wierszy Juliana Tuwima. Dzieci w skupieniu wysłuchały pięknego wiersza „Lokomotywa”, a przy czytaniu „Rzepki”, okazało się, że wszyscy znają ten wiersz i razem z gościem recytowali go głośno i radośnie. Pan Burmistrz był ucieszony tym faktem, ponieważ dowodzi to, że rodzice czytają dzieciom bajki na dobranoc i nie tylko. Po przeczytaniu kilku wierszy przyszedł czas na pytania do gościa piątkowego spotkania. Maluchy pytały czym Burmistrz dojeżdża do pracy, czy pracuje sam, jakie lubi zwierzęta i jak mają na imię wnuki pana Burmistrza. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Żegnając się z dziećmi pan Burmistrz przybił każdemu maluchowi „piątkę” ku uciesze całej grupy. Maluchy z Przedszkola Samorządowego, uczestniczące w spotkaniu otrzymały od naszego gościa książkę z dedykacją.

Mimo rozwoju audiowizualnych środków przekazu, książka pozostaje nadal niewyczerpanym źródłem uczenia się przez całe życie. Bawi, uczy, ale przede wszystkim buduje więź między rodzicem a dzieckiem. Czytajmy dzieciom!!!

W ciągu całego Tygodnia Czytania Dzieciom, Oddział Dziecięcy naszej biblioteki odwiedziły maluchy z trzech milickich przedszkoli: Samorządowego, Parafialnego i Świata Malucha. Łącznie, w imprezie czytelniczej udział wzięło 101 przedszkolaków.

PL3PL2PL1