Na przełomie lipca i sierpnia, filia biblioteczna w Gądkowicach zaprosiła swoich młodych czytelników na tygodniowe, wakacyjne zajęcia. Rozpoczęły się one od nietypowego malowania, ponieważ do wykonania swoich dzieł, uczestnicy dostali gumki ołówkowe. Choć wszyscy na początku podchodzili do tego nieco sceptycznie, to już chwilę później okazało się, że malowanie kropkami jest ogromną frajdą. Kolejnego dnia przyszła pora na wykonanie łapaczy snów. Było to pracochłonne zajęcie, ale efekty w pełni wynagradzały ciężką pracę i teraz wszystkie łapacze, przyozdabiają pokoje młodych czytelników. W środę, tworzyliśmy lustrzane obrazki ze starych płyt CD, natomiast w czwartek, na uczestników zajęć czekała słodka zabawa. Z preparowanego ryżu i czekolady zrobiliśmy smaczne, słodkie szyszki. Były.....przepyszne! Zajęcia rozpoczęliśmy malowaniem i malowaniem zakończyliśmy tygodniowe spotkania. W piątek, ostatni dzień zajęć, młodzież malowała obrazy na drewnie i chociaż było to trudne zadanie, to naprawdę powstały piękne malowidła. Oczywiście część prac uczestnicy zabrali ze sobą, by przyozdobić nimi swoje pokoje, pozostałe jednak można podziwiać w gądkowickiej bibliotece. Oj działo się, działo ….. było dużo radości i śmiechu. Razem weselej!!!

WakSzal1WakSzal2WakSzal3