22 września, w godzinach przedpołudniowych, w filii bibliotecznej w Dunkowej, wystąpili aktorzy z Teatru Krak-Art z Krakowa, ze spektaklem pt. „Pchła Krętaczka”, będącym adaptacją wiersza „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Na widowni zasiadło ok 60 dzieci z przedszkola oraz z kl. I, II i III szkoły podstawowej. Artyści przedstawili historię malutkiej pchełki, która nieustannie kłamie i psoci wszystkim dookoła. Pod koniec przedstawienia Pchełka uświadomiła sobie, że źle postępuje, po czym skruszona obiecała widowni poprawę w swoim zachowaniu oraz przestrzegała dzieci, aby nie popełniały nigdy takich błędów jak ona. Młodzi widzowie z uśmiechem na twarzy i ogromnym zaciekawieniem oglądali spektakl oraz chętnie brali udział w zabawach proponowanych przez aktorów. Dzięki tej inscenizacji uczniowie dowiedzieli się, że nie warto kłamać i oszukiwać, lecz trzeba być zawsze wobec innych, miłym i szczerym.
Tego samego dnia, krakowscy aktorzy wystąpili dla czytelników filii bibliotecznej w Czatkowicach. Przedstawienie obejrzeli uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej.
Teatr Krak – Art gościł w Szkole Podstawowej w Dunkowej oraz w Czatkowicach na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Miliczu.

PK1PK2PK3