W piątek, 29 września milickie przedszkole Świat Malucha zaprosiło nas do wspólnego czytania bajek, z okazji przypadającego właśnie w tym dniu,images Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Nasza Pani bibliotekarka z Oddziału Dziecięcego, odwiedziła wszystkie grupy przedszkolaków i czytała im piękne opowiadania o miłości i przyjaźni. Po krótkiej lekturze przyszedł czas na miłe rozmowy. Dzieci pytały o bibliotekę, o książki, ale również spontanicznie, opowiadały o swoich zwierzątkach, przedszkolakach, o rodzeństwie....po prostu o wszystkim !!! Na zakończenie spotkania obdarowaliśmy dzieci słodkościami. Był to jednak czas przedobiadowy, więc maluchy obiecały, że zjedzą je po obiedzie.
Tradycyjnie już, od pewnego czasu dostarczamy do przedszkola książki, i tym razem też tak było. Zostawiliśmy tam dwa pudła pięknych, kolorowych bajek, żeby zachęcić maluchy do oglądania, czytania i oczywiście odwiedzania biblioteki dziecięcej.