Wiesz, kiedy zawiera się umowę?
Czy ignorantia iuris nocet to tajemnicze zaklęcie?
Kim jest mecenas?

Na te i podobne pytania szukał odpowiedzi nasz gość, pisarz literatury dziecięcej, pan Jakub Skworz wraz z uczniami milickiej dwójki. W piątek 6 października, w godzinach przedpołudniowych, odbyło się spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Pan Jakub przeczytał fragment książki, a następnie dyskutował z młodymi czytelnikami o przepisach prawa, które obowiązują w całym kraju oraz o zakupach przez internet i „podpisywaniu umów” przez nieletnich.
„Prawie bajki” to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.
Tego samego dnia odbyło się również spotkanie z czytelnikami filii bibliotecznej w Sułowie. O skutkach nieznajomości prawa, mieli szansę dowiedzieć się uczniowie sułowskiej podstawówki, którzy licznie przybyli na spotkanie.

JS1JS2JS3